Budowanie miniżaglówek i wyścigi jachtów, warsztaty fotograficzne i kręcenie teledysku, wspólne muzykowanie i gotowanie, spacery i plener malarski – to tylko niektóre z długiej listy zajęć na półkoloniach dla dzieci pracowników ERGO Hestii, zorganizowanych pod hasłem „Ferie z pasją”.

W dwóch turnusach (11-15 i 18-22 lutego) uczestniczyło aż 120 dzieci z całego Trójmiasta, co oznacza, że wszystkie miejsca na półkoloniach zostały wykorzystane.

– Już drugi rok z rzędu organizujemy czas dzieciom w dni wolne od szkoły. Cieszymy się, że nasza propozycja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem – mówi Małgorzata Sztabińska, Dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr ERGO Hestii. I dodaje: – To oczywiście ważne, że pomogliśmy rodzicom, wspierając ich w opiece nad dziećmi w czasie ferii. Pracownicy mogli zabrać pociechy do pracy z przekonaniem, że spędzą tam interesujący czas, ale nie mniej ważne jest to, że dzięki takim imprezom poznają się, integrują i zaprzyjaźniają nasze dzieci, które w przyszłości mogą zdecydować się na pracę w ERGO Hestii.  

Dzień na półkoloniach rozpoczynał się o siódmej rano i trwał aż do siedemnastej. Dzieci miały zapewnione trzy posiłki, a przede wszystkim mnóstwo ciekawych zajęć. Zabawy pod kierunkiem animatorów zaczynały się jeszcze przed śniadaniem. Warsztaty rozwijające pasje naszych maluchów prowadzili eksperci w swoich dziedzinach:

  • zajęcia z budowy łodzi (i wyścigi w basenie) prowadził żeglarz Marcin Kiełt;
  • warsztaty fotograficzne i filmowe odbywały się pod opieką fotografa Michała Wesołka, członka #TeamHuawei i laureata konkursu #artystycznapodroz oraz Małgorzaty Grześkiewicz;
  • przygotowaniem tiramisu w wersji z laktozą i bez laktozy dyrygowała Ania Krasuska, uczestniczka 2. edycji telewizyjnego MasterChefa;
  • Tworzenia zimowych pejzaży uczyła dzieci malarka Ewa Narloch;
  • Do finałowego koncertu dla rodziców przygotowywali je muzycy z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

– Te półkolonie to jedno z najtrudniejszych zadań, z jakim musieliśmy się zmierzyć jako agencja – mówi Dominika Krasuska, która organizowała to przedsięwzięcie. – Wprawdzie dla dzieci Hestian organizowaliśmy już między innymi festyn z okazji Dnia Dziecka, ale sprostać oczekiwaniom dzieci i rodziców nie było łatwo. Tym bardziej się cieszymy, że się nam udało.

Tę opinię najlepiej potwierdzają dobre humory, w jakich dzieciaki wracały z półkolonii do domu. Przekonać się o tym można oglądając zdjęcia z „Ferii z pasją”.

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności strony pobierz nowszą wersję przeglądarki. Obsługujemy Internet Explorer 11, Firefox 25, Chrome 30, Edge 25, Safari i nowsze wersje tych przeglądarek

×