5-6 grudnia pod hasłem #RobotaDlaRobota odbył się pierwszy Hackathon w ERGO Hestii. Biorąc pod uwagę mnogość pomysłów, zaangażowanie uczestników i świetną atmosferę na imprezie, jesteśmy przekonani, że hackathony zagoszczą w ERGO Hestii jako wydarzenia cykliczne – mówi Oskar Jedynasty, Dyrektor ds. Automatyzacji.

Pierwsza odsłona hestyjnego Hackathonu skupiała się na automatyzowaniu procesów biznesowych. Spośród ponad 20 propozycji zgłoszonych przez pracowników wybrano i sformowano 6 zespołów, składających się z dwóch pomysłodawców danej inicjatywy i jednego programisty.

Po oficjalnym otwarciu i krótkiej prelekcji na temat robotyzacji, zespoły zajęły się analizą zgłoszonych procesów i programowaniem rozwiązań. Intensywna praca trwała do wieczora i była kontynuowana kolejnego dnia od samego rana. Uczestnicy bardzo się zaangażowali, ale rywalizacja przebiegała według zasad fair-play. Niejednokrotnie programiści z różnych zespołów konsultowali ze sobą wdrażane rozwiązania i za każdym razem mogli liczyć na merytoryczne wsparcie.

Drugiego dnia podczas finału każda grupa miała kilkanaście minut na przedstawienie problemu, którego automatyzowania się podjęli oraz rozwiązania, które opracowali przez 2 dni trwania Hackathonu.

Jury wyróżniło 3 zespoły, których prezentacje zrobiły na nich największe wrażenie.

Uczestnicy zaskoczyli nas i samych siebie. Osoby niezwiązane na co dzień z procesami automatyzacji przyniosły świetne pomysły, które doskonale wpisały się w dwudniowy maraton. Efektem są roboty, które już teraz potrafią skutecznie realizować główne przebiegi procesów, a po oprogramowaniu obsługi wyjątków i przeprowadzeniu testów, będą gotowe do wdrożenia produkcyjnego. Spodziewamy się, że roboty stworzone w ramach hackathonu #RobotaDlaRobota odciążą nas jeszcze w tym roku.Taka formuła wspólnej pracy biznesu i technologii z pewnością musi się powtórzyć!

Oskar Jedynasty
Dyrektor ds. AutomatyzacjiOskar Jedynasty
Dyrektor ds. Automatyzacji

A to nie koniec! Podczas Hackathonu potwierdziliśmy, że rozwiązania działają na wskazanych procesach i można je zautomatyzować, ale następnym krokiem jest wdrożenie produkcyjne projektów opracowanych podczas wydarzenia. W styczniu 2020 roku zweryfikujemy, które z wypracowanych rozwiązań działają i przynoszą oczekiwane korzyści. Tymczasem… przymierzamy się do kolejnej edycji!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności strony pobierz nowszą wersję przeglądarki. Obsługujemy Internet Explorer 11, Firefox 25, Chrome 30, Edge 25, Safari i nowsze wersje tych przeglądarek

×