Umiesz przekuwać wiedzę ukrytą w danych na zysk? Big Data to dla Ciebie synonim przygody?

W zespole, który zajmuje się agregowaniem informacji, wierzymy, że dane są największą energią dzisiejszych rynków finansowych. Prowadzimy analizy i symulacje, tworzymy modele analityczne, budujemy i weryfikujemy różne scenariusze biznesowe. Mamy odwagę by stawiać sobie trudne pytania i jesteśmy w stanie na nie odpowiadać. A wszystko po to, by upraszczać świat ubezpieczeń. Pomożesz nam w tym?

Moja przygoda z ERGO Hestią rozpoczęła się cztery lata temu w Biurze Aktuarialnym. Jest to specjalistyczny obszar ściśle związany z działalnością każdego towarzystwa na rynku ubezpieczeniowym.

Szybko przekonałem się, że aktuariat jest zupełnie inny niż myślałem – w zaskakująco pozytywnym tego słowa znaczeniu. Początkowo przytłaczająca ilość wiedzy, obowiązujących i nowych regulacji czy używanych metod wyznaczania rezerw techniczno-ubezpieczeniowych po pewnym czasie zaczyna składać się w spójny obraz tego, co robimy i dokąd zmierzamy.

Teraz pracuję w zespole, który dotyka najnowszych technologii w dziedzinie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, a także przy wsparciu w narzędzia rozwojowe. Mamy możliwość budowania, rozwijania i ciągłego doskonalenia kompetencji data science w naszej firmie. Data science jest określany mianem najciekawszego zawodu XXI wieku. Dlaczego? Może dlatego, że daje nam niesamowitą możliwość rekonstruowania procesów w sposób, w który nas samych zaskakuje. Być może dlatego, że łączenie danych z wielu źródeł, w tym nieograniczonych zasobów zewnętrznych, daje odpowiedź na pytania, które zostały odłożone na półkę tych „bez odpowiedzi”.

A może po prostu dlatego, że daje nam niesamowitą frajdę i satysfakcję z tego, co robimy. Debata o przyszłości, wykorzystaniu sztucznej inteligencji czy uczeniu maszynowym odbędzie się na rynku z naszym udziałem lub bez niego. Cieszę się, że jako Ergo Hestia możemy tą rzeczywistość tworzyć, a nie być jedynie jej odbiorcami, użytkownikami.

Radosław Brygała, Specjalista data science

Brzmi ciekawie?

Dołącz do nas!


Używasz starej wersji przeglądarki internetowej!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności strony pobierz nowszą wersję przeglądarki. Obsługujemy Internet Explorer 11, Firefox 25, Chrome 30, Edge 25, Safari i nowsze wersje tych przeglądarek

×