Umiesz przekuwać wiedzę ukrytą w danych na zysk? Big Data to dla Ciebie synonim przygody?

W zespole, który zajmuje się agregowaniem informacji, wierzymy, że dane są największą energią dzisiejszych rynków finansowych. Prowadzimy analizy i symulacje, tworzymy modele analityczne, budujemy i weryfikujemy różne scenariusze biznesowe. Mamy odwagę by stawiać sobie trudne pytania i jesteśmy w stanie na nie odpowiadać. A wszystko po to, by upraszczać świat ubezpieczeń. Pomożesz nam w tym?

Moja przygoda z ERGO Hestią rozpoczęła się cztery lata temu w Biurze Aktuarialnym. Jest to specjalistyczny obszar ściśle związany z działalnością każdego towarzystwa na rynku ubezpieczeniowym.

Szybko przekonałem się, że aktuariat jest zupełnie inny niż myślałem – w zaskakująco pozytywnym tego słowa znaczeniu. Początkowo przytłaczająca ilość wiedzy, obowiązujących i nowych regulacji czy używanych metod wyznaczania rezerw techniczno-ubezpieczeniowych po pewnym czasie zaczyna składać się w spójny obraz tego, co robimy i dokąd zmierzamy.

Teraz pracuję w zespole, który dotyka najnowszych technologii w dziedzinie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, a także przy wsparciu w narzędzia rozwojowe. Mamy możliwość budowania, rozwijania i ciągłego doskonalenia kompetencji data science w naszej firmie. Data science jest określany mianem najciekawszego zawodu XXI wieku. Dlaczego? Może dlatego, że daje nam niesamowitą możliwość rekonstruowania procesów w sposób, w który nas samych zaskakuje. Być może dlatego, że łączenie danych z wielu źródeł, w tym nieograniczonych zasobów zewnętrznych, daje odpowiedź na pytania, które zostały odłożone na półkę tych „bez odpowiedzi”.

A może po prostu dlatego, że daje nam niesamowitą frajdę i satysfakcję z tego, co robimy. Debata o przyszłości, wykorzystaniu sztucznej inteligencji czy uczeniu maszynowym odbędzie się na rynku z naszym udziałem lub bez niego. Cieszę się, że jako Ergo Hestia możemy tą rzeczywistość tworzyć, a nie być jedynie jej odbiorcami, użytkownikami.

Radosław Brygała
Specjalista data scienceRadosław Brygała
Specjalista data science

Brzmi ciekawie?

Dołącz do nas!


Używasz starej wersji przeglądarki internetowej!

Używasz starej wersji przeglądarki internetowej, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności strony pobierz nowszą wersję przeglądarki. Obsługujemy Internet Explorer 11, Firefox 25, Chrome 30, Edge 25, Safari i nowsze wersje tych przeglądarek

×