Zyskasz realny wpływ na otoczenie. Zobaczysz, jak czerpiemy ze środków i narzędzi, by wspierać pozytywne przemiany. Chętnie włączymy Cię w ciekawe inicjatywy dotyczące społecznego rozwoju, w różnych jego aspektach. Wybieramy zawsze takie, które odpowiadają hestyjnym wartościom. Poznaj nasze działania.
Integracja zawodowa osób z niepełnosprawnościami
Twoje umiejętności, talenty i chęć do rozwoju są dla nas najważniejsze. Każda pracowniczka i każdy Pracownik ma wpływ na to, jacy jesteśmy jako firma. Bez względu na niepełnosprawność! Rozwijamy ERGO Hestię jako organizację otwartą na rozwój dostępny dla wszystkich wartościowych ludzi.
Polski rynek pracy wciąż nie docenia potencjału osób z niepełnosprawnościami. Robimy wiele, by to zmienić. Niemal trzy czwarte spośród ponad stu osób z niepełnosprawnościami, które pracują w ERGO Hestii, to wysoko wykwalifikowani specjaliści i specjalistki.
Działania
Wprost i zrozumiale opowiadamy o całej złożoności spraw, które wiążą się z niepełnosprawnością – zwłaszcza taką, której nie widać na co dzień. To główny cel kampanii informacyjnej pod hasłem „RÓWNOMOCNI”. Realizujemy ją w ERGO Hestii cyklicznie od kilku lat. Mówimy między innymi o potrzebach i możliwościach osób, których dotyczy spektrum autyzmu, cukrzyca, choroby onkologiczne, ale też depresja.. Realizujemy ją w ERGO Hestii cyklicznie od kilku lat. Mówimy między innymi o potrzebach i możliwościach osób, których dotyczy spektrum autyzmu, cukrzyca, choroby onkologiczne, ale też depresja.
To jeden ze sposobów, w jaki staramy się wspierać osoby z niepełnosprawnościami w pracy. Każda z nich może też skorzystać z dodatkowych świadczeń, dzięki którym w swoim zawodowym otoczeniu może funkcjonować na równi z innymi. Wszystko to są delikatne i indywidualne kwestie, dlatego cenimy sobie informację zwrotną od osób korzystających z naszego programu. Każdy głos może się przydać do tego, by go rozwinąć i udoskonalić.
Fundacja Integralia
Czy wiesz, że jest to organizacja pożytku publicznego, którą ERGO Hestia powołała w 2004 roku? A to oznacza, że już od ponad dwóch dekad robi wiele, by rynek pracy w Polsce był lepszy dla każdego:
- wspiera osoby z niepełnosprawnościami w tym, jak znaleźć pracę i zadbać o swoją niezależność,
- pomaga pracodawcom tworzyć inkluzywne miejsca pracy,
- organizuje programy szkoleniowe i stażowe np. „Sprawny staż”.
Wsparcie rodziców
Może nie masz jeszcze dzieci, może nawet ich na razie nie planujesz. To są Twoje prywatne decyzje i sprawy. Wiedz jednak, że bez względu na to, jak się one ułożą w przyszłości, możesz liczyć na wsparcie w pracy. Każda mama i każdy tata powinien mieć pracodawcę po swojej stronie.
Bez obaw o zatrudnienie czy czas pracy łatwiej jest podejmować wyzwania związane z rodzicielstwem. Temat godzenia z sobą ról rodzinnych i zawodowych zawsze był nam bliski w ERGO Hestii. Wiemy, jak ważne są chwile spędzone z dziećmi – zarówno tymi małymi, jak i dorastającymi.
Działania
Hestianin i Hestianka, Sebastian i Agnieszka, są ambasadorami kampanii, przez którą przełamujemy schematy związane z rodzicielstwem. Akcję pod hasłem „Mamy Taty Czas – partnerskie rodzicielstwo” zrealizowaliśmy po to, by zachęcić młodych rodziców, matki i ojców, do dzielenia się opieką nad dzieckiem już od pierwszych chwil jego życia.
Co konkretnie zrobiliśmy:
- wprowadziliśmy „Miesiąc na Start” – nową korzyść dla pracowników i pracowniczek ERGO Hestii, którzy w pierwszym miesiącu po powrocie z urlopu związanego z opieką nad dzieckiem mogą pracować tylko przez cztery godziny dziennie, zachowując pełne wynagrodzenie;
- zorganizowaliśmy webinary, kierowane także do kadry menedżerskiej, budujące świadomość i promujące dobre praktyki w zakresie praw przysługujących rodzicom;
- opublikowaliśmy w Intranecie eksperckie artykuły na temat partnerstwa w domu i w rodzicielstwie, pokazujące między innymi to, jak duży psychologiczny wpływ na dziecko już w pierwszych chwilach życia ma obecność obojga rodziców;
- zostaliśmy partnerem podcastu „Tata na pełny etat” oraz artykułu w MyCompany „Mamy Taty Czas".
Równość płci
Jeśli jest dla Ciebie oczywiste, że kobiety i mężczyźni powinni mieć równe prawa na rynku pracy, będziesz się dobrze czuć w ERGO Hestii. Równe traktowanie płci to dla nas sprawa bezdyskusyjna, którą po prostu wcielamy w życie od dawna. Potrzebujesz przykładów? Prawie połowę naszej kadry menedżerskiej tworzą kobiety.
Działania
Zobacz, jak obalamy mity związane z tak zwanymi męskimi i kobiecymi zawodami. Historie konkretnych kobiet, analityczek zatrudnionych w ERGO Hestii, opowiedzieliśmy w ramach kampanii pod hasłem „KobieTy w Data Science”. Przeprowadziliśmy ją w 2021 roku. Staramy się działać systematycznie, by przełamywać stereotypy.
Co jeszcze robimy:
- wzmacniamy świadomość na temat wpływu języka na postrzeganie płci – w ramach akcji „Feminatywy = równe perspektywy” w 2023 roku opublikowaliśmy słownik męskich i żeńskich nazw stanowisk służbowych, akcentując wolny wybór pracowników i pracowniczek co do form, jakimi chcą się posługiwać;
- działamy na rzecz profilaktyki zdrowia kobiet i mężczyzn, między innymi poprzez kampanie „Październik Miesiącem Różowej Wstążki” i „Movember”;
- promujemy rozwiązania na rzecz zaangażowanego rodzicielstwa matek i ojców – w ramach wspomnianej wcześniej kampanii „Mamy Taty Czas – partnerskie rodzicielstwo”.
Profilaktyka zdrowia psychicznego
Może wkrótce zaczniesz z nami swoją pierwszą pracę w życiu. A może po prostu otworzysz nowy rozdział swojej kariery. Tak czy siak na każdym etapie życia praca zawodowa jest ważną częścią codzienności i wpływa na stan psychiczny. Tymczasem, jak mówią dane Ministerstwa Zdrowia, już co czwarta osoba w wieku od 18 do 64 lat ma przynajmniej jedno zaburzenie psychiczne. Przywiązujemy dużą wagę do tego tematu. Wspieramy Hestianki i Hestian, by mogli jak najlepiej zadbać o zdrową równowagę w życiu.
Działania
„Jak się masz? Luty miesiącem zdrowia psychicznego” – to hasło przewodnie kampanii, którą realizujemy od 2022 roku. Uczulamy osoby zatrudnione w ERGO Hestii na to, by zwracały uwagę na swoje samopoczucie, wyłapywały ewentualne niepokojące sygnały i nie obawiały się sięgać po wsparcie.
Pomoc psychologa czy psychiatry powinna być czymś neutralnym i w zasięgu ręki. Dlatego przez cały miesiąc dla pracowników i pracowniczek dostępne są bezpłatne telekonsultacje w tym zakresie.
Co jeszcze robimy:
- wsłuchujemy się w potrzeby Hestian i Hestianek – to z ich inicjatywy zorganizowaliśmy na przykład webinar o zdrowiu psychicznym nastolatków;
- zapewniamy stały dostęp do porad psychologicznych i psychiatrycznych w ramach limitu na usługi medyczne w Centrum Zdrowego Pracownika.
Zaangażowanie w wolontariat
Na każdym kroku, pracując z nami, możesz mieć realne poczucie wpływu na rzeczywistość. Możesz zmieniać świat na lepsze! Tak, wiemy – to brzmi nieco górnolotnie, ale przekonaj się, jak wiele jest w społeczności ERGO Hestii okazji, żeby razem zrobić coś dobrego dla innych.
Często o tym rozmawiamy. Słuchamy pomysłów naszych koleżanek i kolegów. Zachęceni jakimś przedsięwzięciem, obmyślamy kolejne. Bardzo wiele spośród inicjatyw, jakie podejmujemy, wypływa oddolnie i trafia w ERGO Hestii na podatny grunt.